Як скинути вагу за допомогою ВІІТ

Шукаєте спосіб, як швидше привести своє тіло в форму? Високоінтенсивні інтервальні тренування (ВІІТ) – вельми ефективний, хоч і важкий, спосіб. Як тільки ви досягнете бажаного результату, інтенсивність можна буде знизити до більш комфортного рівня, що приносить задоволення. Деякі доктори не вважають, що ВІІТ представляють серйозну загрозу для здоров’я серця, однак людям без фізичної підготовки рекомендовано спочатку проконсультуватися з лікарем.

ВІІТ можуть стати ефективною частиною програми зі зниження ваги. За підсумками дослідження, чоловіки з надмірною вагою, які займалися ВІІТ по 20 хвилин (8 секунд спринт, 12 секунд – відновлення) тричі на тиждень протягом 12 тижнів домоглися зниження відсотка жиру в організмі на 7%. В іншому дослідженні непідготовлені жінки від 30 до 45 років з невеликою надмірною вагою займалися високоінтенсивними тренінгами, і вони скинули більший відсоток жирових відкладень, ніж ті, хто займалися менш інтенсивними. Ще одна з переваг ВІІТ в тому, що вони можуть знижувати апетит на деякий час.

ВІІТ може привести до ефекту пасивного жироспалювання. Так, чоловіки, які спалили близько 500 ккал за 47 хвилин тренування, втратили ще 225 ккал протягом наступних 18,5 годин.

Коли спортсмени скидають вагу, крім жиру м’язова тканина також зменшується. Наприклад, солдати за 9 тижнів бойової підготовки втратили 4,2 кг ваги, з яких одна третина припадала на м’язи і дві третини – на жир. Вони споживали на 15% менше калорій, ніж потрібно для підтримки ваги.

Навіть бодібілдери і культуристи втрачають не тільки жир, коли вони «на сушінні». За 12 тижнів перед змаганнями чоловіки-бодібілдери втрачають близько 1,8 кг сухих м’язів і 5,2 кг жиру. Культуристки – 2,6 кг м’язів і 2,9 жиру.

Чому ж жінкам потрібно докладати більше зусиль, ніж чоловікам, щоб позбутися небажаного відсотка жиру? Можливо, відповідь криється в тваринній природі людини: в світі тварин від тіл самиць виділяється менше тепла після переїдання, ніж від самців. Дослідження з людьми показали таку ж ситуацію. Чотири чоловіки і чотири жінки протягом трьох днів переїдали морозива (на 150% калорій більше норми): в результаті чоловіки спалювали частину енергії, а жінки – накопичували.

Вся інформація – підтвердження факту, що для скидання ваги необхідно знизити денну калорійність. Для більшої ефективності можна також вдатися до спортивного харчування. Так, карнітин сприяє спалюванню жиру з виділенням енергії безпосередньо при фізичної активності. А для підтримки м’язової маси можна пити протеїнові коктейлі з високим ступенем очищення (гідролізат) або амінокислоти, зокрема BCAA.

Джерело